Spotkanie Zaglebie Sosnowiec kontra Arka Gdynia, wynik końcowy 1-3

W meczu 15. kolejki I Ligi pomiędzy drużynami Zagłębie Sosnowiec a Arka Gdynia, to goście odnieśli zwycięstwo, pokonując gospodarzy 3-1. Spotkanie, które odbyło się w ArcelorMittal Park, było pełne emocji i wyrównane do przerwy, gdy oba zespoły miały po jednym golu. Jednak w drugiej połowie to Arka Gdynia okazała się lepsza, zdobywając kolejne 2 bramki i zapewniając sobie trzy punkty.

Relacja z meczu

ArcelorMittal Park zawitał w niedzielne popołudnie do rywalizacji zespołów Zaglebie Sosnowiec oraz Arka Gdynia. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice gotowi na emocjonujące widowisko piłkarskie.

Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego, Zaglebie Sosnowiec zaskoczyło swoich przeciwników zdobywając bramkę już w 2 minucie spotkania. M. Ziemann wykorzystał dogodną okazję i wpakował piłkę do bramki, dając prowadzenie swojej drużynie. Jednak Arka Gdynia szybko odpowiedziała, K. Czubak w 25 minucie doprowadził do wyrównania, ustalając wynik na przerwę na 1-1.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły z determinacją, starając się zdobyć przewagę nad rywalem. Przez długi czas emocjonującego widowiska żaden z zespołów nie potrafił pokonać bramkarza przeciwnika. Dopiero w końcówce meczu, K. Czubak zdobył swojego drugiego gola, dając prowadzenie Arce Gdynia. Chwilę później M. Marcjanik ustalił wynik na 1-3, zapewniając swojej drużynie pewne zwycięstwo.

Mecz nie obył się bez kartek, zarówno Zaglebie Sosnowiec jak i Arka Gdynia otrzymały żółte kartki. Kibice na stadionie byli świadkami nerwowej gry obu drużyn, co zaowocowało kilkoma ukaraniem zawodników kartkami.

Arbitrażu spotkania dokonał , który miał pełne ręce roboty utrzymując kontrolę nad obiema drużynami.

Po tym zwycięstwie Arka Gdynia będzie kontynuować swoją walkę w lidze przeciwko drużynom Lechia Gdansk, GKS Katowice oraz Lech Poznan. Natomiast Zaglebie Sosnowiec przystąpi do starć z zespołami Miedz Legnica, Chrobry Głogów oraz Motor Lublin.

Zaglebie Sosnowiec - Arka Gdynia 1-3